Avcılık Kursu

image

Avcılık Kursu

DETAYLARI...

Avcılık Eğitimi Kursu

Avına izin verilen yaban Hayvanı türlerini, izin verilen yerlerde, tespit edilen zaman ve miktarlar ile belirlenen esas ve usullerle canlı veya ölü ele geçirmeye çalışan kişi.

Avcılık Eğitimi Kursu Eğitim Programının İçeriği

  • Avcılığa Giriş
  • Avcılığın Geliştirilmesi
  • Güvenlik ve İlk Yardım

Avcılık Eğitimi Kursuna Katılma Koşulları

Okuryazar olmak ve mesleği yapabilecek bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak,
Avcılık Sertifikası almak isteyenler.
Sağlık Raporu kursa katılım için aranan şartlardır.

Avcılık Eğitimi Kursunun Eğitim Süresi

Eğitim süresi 32 saat olarak planlanmıştır. Eğitimi tamamlayan bireyler Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika almaya hak kazanır. Eğitimi herhangi bir nedenle tamamlayamayan kursiyer tamamladığı saatleri ve dersleri içeren Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu katılım belgesi almaya hak kazanır.

Avcılık Eğitimi Kursu Sertifikası

Eğitimin sonucunda kurs merkezimizde Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri gözetiminde yapılacak olan sertifika sınavına katılan ve kursiyerler 100 puan üzerinden 45 puan ve üzeri puanlar aldığında başarılı olarak sayılır, ve hazırlanan sertifikalar Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir. Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 7 iş gününü aşmamaktadır.

Avcılık Eğitimi Kursu Sertifikasının Geçerliliği:

Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğine göre İş yerlerinde, alanlarında meslekî eğitim görmüş olanlar istihdam edilir.
Kanun’a göre istihdam edilenlerin meslekî ve teknik orta öğretim diploması, sertifika ile kurs bitirme, kalfalık, ustalık, iş yeri açma belgelerinden en az birine sahip olmaları gerekir.